Контакт

Макфакс

Артикли од Макфакс

Актуелно

Регион2 часа

Отровната риба змеј може да се сретне во Грција, Хрватска, Црна Гора и во Албанија, секојпат сценариото е слично

Рибата драгон, или како што кај нас ја нарекуваат – риба пајак или змеј риба, е една од опасностите заедно...

Македонија2 часа

Муцунски: Ќе се залагам да ја зацврстиме нашата позиција меѓународно и да создадеме можности за засилен раст и развој

Дозволете ми најпрво да изразам голема благодарност до претседателот на ВМРО ДПМНЕ и мандатар на владата Христијан Мицкоски, членовите на...

Македонија3 часа

Перински: Време е општините да добијат поддршка од централната власт и да се инвестира во локалниот економски развој

Честа да се биде дел од владата која произлегува од огромната поддршка на народот, за мене е голема и неповторлива...

Свет3 часа

Шумски пожар се шири во близина на Лос Анџелес, евакуирани 1.200 луѓе

Шумски пожар во Јужна Калифорнија во близина на Лос Анџелес се прошири на површина од 60 квадратни километри, еден ден...

Македонија3 часа

198 санкционирани возачи во текот на изминатиот викенд на подрачјето на СВР Битола, 84 за брзо возење

Секторот за внатрешни работи Битола во текот на викендот продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на СВР...