Контакт

Макфакс

  Артикли од Макфакс

  Актуелно

  Свет55 минути

  Џо Бајден официјално демократски кандидат за претседател на САД

  Демократот Џо Бајден официјално е противкандидат на републиканецот Доналд Тремп на претседателските избори во ноември во САД. Веста ја објави...

  Свет3 часа

  (Видео) Уапсен маж кој со моторна пила им се заканувал на демонстрантите во Тексас

  Човек со моторна пила мавтал кон демонстрантите во Тексас по што бил приведен и задржан во полиција, објави Ен-би-си Њуз....

  Црна хроника3 часа

  Му ги застрелал домашните животни на соседот и му се заканувал

  Жител на виничкото село Истибања вчера застрелал домашни животни на соседот, испукувајќи два истрела со дијаболи од воздушна пушка. Според...

  Регион4 часа

  Новиот премиер на Косово ги укина забраните за трговија со Белград

  Новата косовска влада на премиерот Авдулах Хоти ги поништи решенијата со кои се наметнуваат мерки за реципроцитет кон централна Србија,...

  Македонија5 часа

  (Видео) Манчевски: Мицкоски мора да сноси кривична одговорност

  Мицкоски мора да сноси кривична одговорност за прекршувањето на мерките, смета потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски. „Во она што се...