Контакт

Макфакс

  Артикли од Макфакс

  Актуелно

  Македонија6 часа

  Ѓорѓија Сајкоски избран за нов генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

  Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, по предлог на претседателот Христијан Мицкоски, денеска го изгласал Ѓорѓија Сајкоски за нов генерален секретар на...

  Свет7 часа

  Турција предложи решение за конфликтот меѓу Ерменија и Азербејџан

  Турција и предложи на Русија конфликтот во Нагорно-Карабах да се реши со испробан метод, по примерот на сирискиот модел, изјави...

  Црна хроника9 часа

  Поднесени кривични пријави поради забава на плажа во Градиште за време на епидемија

  Охридската полиција поднесе кривична пријава против тројца скопјани – И.И.(33), Г.Ј.(34) и С.Ј.(34), како и против фирма од Охрид, поради...

  Европа10 часа

  Во стан кој го добила во наследство, Французинка пронашла половина милион евра

  Ковчег во кој имало околу 500.000 евра пронашла жена во подрум на пикторесна париска зграда која во истата го наследила...

  Свет10 часа

  (Видео) Азербејџан објави снимка од нападот – граната ги разнесе непријателските војници

  На социјалните мрежи се појави видео, кое наводно му припаѓа на Министерството за одбрана на Азербејџан, на кое се гледа...