Контакт

Макфакс

  Артикли од Макфакс

  Актуелно

  Црна хроника50 минути

  Малолетник пукал во куче, а погодил друго момче

  Шеснаесетгодишно момче од скопското село Бојане вчера било рането со огнено оружје, по што било донесено во комплексот клиники „Мајка...

  Македонија2 часа

  Mакедонските државјани може да патуваат во Словенија со негативен ПЦР-тест не постар од 48 часа

  За влез во Словенија на државјани од трети земји, меѓу нив и на Македонија, ќе биде потребен негативен ПЦР-тест не...

  Европа2 часа

  Меркел: Дипломатија, а не санкции во односите со Турција

  Германската канцеларка, Ангела Меркел, рече дека дипломатијата е решение за проблемите на ЕУ со Турција во источен Медитеран. Доаѓајќи на...

  Македонија3 часа

  Пендаровски поддржува напаѓачите на новинари да се гонат по службена должност

  Претседателот Пендаровски дава поддршка за измени во Кривичниот законик, со кои ќе се овозможи нападите врз новинарите и медиумските работници...

  Македонија5 часа

  „Визер – Скопскиот маратон“ ќе се трча в недела со посебни протоколи против Ковид-19

  „Визер – Скопски маратон“ ќе се одржи на 4 октомври, недела, по истата патека, но со нов старт и нова...