Контакт

Галена Николовска-Ризвановиќ

  Артикли од Галена Николовска-Ризвановиќ

  Актуелно

  Европа12 часа

  Прекинат карневалот во Венеција поради коронавирусот

  Последните два дена од карневалот во Венеција, кој привлекува туристи од целиот свет, се откажани поради коронавирусот, изјави гувернерот на...

  Регион13 часа

  Курти потврдил дека ќе ги укине таксите за Србија

  Шефицата на канцеларијата на ЕУ во Приштина, Наталија Апостолова, изјави дека очекува наскоро да бидат укинати таксите за стоката од...

  Спорт14 часа

  Циципас го крена трофејот во Марсеј

  Најдобриот грчки тенисер, Стефанос Циципас ја одбрани титулата од Опен 13 во Марсеј со 6:3/6:4 победа над канадскиот тинејџер Феликс...

  Црна хроника16 часа

  Тепачка меѓу две групи кај „Чаирчанка“ поради долгови

  Деветнаесетгодишен жител на скопското село Никиштане пријавил во полиција дека доцна синоќа кај место викано „Чаирчанка“ на ул.„Цветан Димов“, поради...

  Македонија17 часа

  (Видео) Локвенец: Неуспешниот обид за конструкција со неовластени снимки покажува зошто мораше да се донесе Законот за ЈО

  Ова е уште еден доказ дека на дневна основа ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство не можат да функционираат без лаги и...