Контакт

Галена Николовска-Ризвановиќ

  Артикли од Галена Николовска-Ризвановиќ

  Актуелно

  Европа10 часа

  Членови на семејството на напаѓачот во Утрехт: Го направи тоа поради семејни проблеми

  Членови на семејството на напаѓачот од Утрехт изјавиле дека Ѓокмен Танис го извршил нападот поради семејни проблеми, јави „Анадолија“. Тој,...

  Свет12 часа

  Ердоган: Ќе ги вратиме во ковчези сите што ќе се обидат да го заземат Истанбул

  Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, го опишал масакрот во двете џамии во Нов Зеланд во кој беa убиени 50...

  Црна хроника14 часа

  Косовски државјанин фатен со 15 килограми марихуана на Блаце

  Триесет и тригодишен косовски државјанин се обидел да внесе во земјата 15 килограми марихуана преку граничниот премин Блаце. Според информациите...

  Економија15 часа

  Нови цени на горивата: Дизелот поевтин, бензините поскапуваат

  Регулаторната комисија за енергетика го објави новиот ценовник за нафтените деривати што ќе стапи на сила од ноќеска на полноќ....

  Свет16 часа

  Членови на банда му порачаа на масовниот убиец: И ние имаме пријатели во затворот

  Судејќи според она што му претходело на крвавиот напад, може да се заклучи дека публицитетот е всушност тоа што го...