Контакт

Галена Николовска-Ризвановиќ

  Артикли од Галена Николовска-Ризвановиќ

  Актуелно

  Култура3 часа

  Почина актерот од легендарниот филм „Кум“

  Актерот Дени Ајело, кој имапе номинација за Оскар за најдобра споредна улога во филмот „Направи вистинска работа“, почина на 86...

  Спорт3 часа

  Лука Модриќ – од чување кози на планина до супер-луксузен дом во Мадрид (галерија)

  Лука Модриќ по седум години престој во Мадрид реши да се поднови со нов супер-луксузен дом во предградието Ла Моралеха...

  Свет4 часа

  САД и Кина ја договорија првата фаза од трговскиот договор

  Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека САД со Кина ја договориле првата фаза од трговскиот договор, според која Вашингтон ќе...

  Македонија6 часа

  На 27 декември пресуда за ексдиректорот на ЕЛЕМ во предметот „Тарифа“

  Во кривичниот суд на 27 декември ќе биде објавена пресудата за случајот „Тарифа“ на специјалното јавно обвинителство. На денешното рочиште...

  Македонија9 часа

  (Видео) Заев: Со поднесените амандмани, од ДУИ ни даваат сериозна причина за размислување

  Неколку илјади поднесени амандмани од опозициската ВМРО-ДПМНЕ на законите за Академијата на судии и јавни обвинители, за јавнообвинителската служба и...