Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Регион9 минути

  Границите со Грција остануваат затворени до 12 октомври

  Грција ја продолжи забраната за патување за државјани на трети земји до 12 октомври, пренесува МИА. Ограничувањата на копнените граници...

  Спорт2 часа

  Левандовски е играч на годината во Европа

  Роберт Левандовски вечерва ќе биде прогласен за најдобар фудбалер во Европа за изминатата сезона. Полскиот репрезентативец со Баерн ја освои...

  Вести2 часа

  Меркел: Tенка e границатa помеѓу војната и мирот

  Како никој да не разбира колку е тенка границата помеѓу воениот конфликт и мировното решение, изјави германската канцеларка Ангела Меркел...

  Свет2 часа

  (Видео) Азербејџан гранатира ерменски положби во Нагорно – Карабах

  Азербејџанските вооружени сили синоќа гранатирале положби на Ерменија во Нагорно – Карабах, соопшти Министерството за одбрана на Азербејџан. Според соопштението,...

  Македонија3 часа

  Казнети 339 возачи во Скопје, од кои 108 за брзо возење

  Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (30.09.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На...