Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Свет6 часа

  (Видео) Пациентка свири виолина за време на операција на мозокот

  Хирурзите во болницата „Кингс колеџ“ во Лондон отстраниле тумор од мозокот на една жена која во текот на операцијата свирела...

  Спорт8 часа

  Новак: Знам дека сум само трет по популарноста во светскиот тенис

  И покрај тоа што е светски рекет број 1 и според самата АТП, тенисер на изминатата деценија, Новак Ѓоковиќ признава...

  Македонија8 часа

  Димитров: Добрите вести од Шпанија се реалност во март

  Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, денес престојува во работна посета на Кралството Шпанија, на покана на Аранча Гонзалес Лаја,...

  Економија9 часа

  Просечната плата во Хрватска 880 евра

  Просечната исплатена нето-плата по вработен во Хрватска во декември минатата година била 6.559 куни или околу 880 евра, што претставува...

  Македонија10 часа

  Мицкоски: Не е точно дека Канческа-Милевска се вратила во ВМРО-ДПМНЕ

  Не е точно дека Елизабета Канческа-Милевска се вратила во ВМРО-ДПМНЕ, одговори лидерот на партијата, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање дали...