Контакт

Сашка Додевска

  Артикли од Сашка Додевска

  Актуелно

  Црна хроника46 минути

  Четворица скопјани претепале чувар зошто ги пријавил во полиција

  Приведени четворица напаѓачи од Скопје, бидејќи доцна синоќа, на автобуската станица во населбата „11 Октомври“ во Кисела Вода, физички нападнале...

  Свет2 часа

  Силен земјотрес на границата меѓу Иран и Турција

  Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтер го погоди регионот на границата меѓу Иран и Турција, соопшти Европскиот Медитерански...

  Свет3 часа

  Сандерс води во Невада, порача дека ќе работи спротивно од Трамп

  Сенаторот од Вермонт, Берни Сандерс според проценките на Си-ен-ен победи на кокусот на демократите во Невада, додека поранешниот потпретседател на...

  Спорт3 часа

  Мајк Тајсон му се „ситеше“ на Вајлдер за поразот? (видео)

  Мајк Тајсон беше еден од најрадосните гледачи во Лас Вегас откако боксерот кој го носи името во негова чест, Тајсон...

  Македонија3 часа

  Сончево со температури до 16 степени

  Времето претпладне студено, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб променлив ветер. Максималната температура ќе...