Контакт

Макфакс

Актуелно

Црна хроника36 минути

Убиено 22-годишно момче во тепачка во Струмица

Вечерва во Струмица е убиено 22-годишно момче во тепачка меѓу две семејства во Туското маало. Во тепачката повреден е малолетник...

Македонија1 час

Весна Петрушевска: Македонскиот јазик е нашата тврдина, со него ние војуваме

Прво, општествена одговорност е секој културен работник, актери, музичар да дојде и да говори дека имаме само еден јазик, а...

Македонија3 часа

Ребека: Ако стоиме вака, нема да им се стресат гаќите, да го блокираме системот

Пејачката Ребека Јанковска пред Собранието го преименува Макрон во Морон. Го праша Бујар Османи каде се родил, каде се лекува,...

Регион4 часа

Сопругата на хрватскиот претседател вршела притисок да му ги поправат оценките на син ѝ

Хрватското Министерство за образование и наука отвори инспекциска постапка во училиштето во кое учи синот на хрватскиот претседател Зоран Милановиќ...

Економија5 часа

Рама: Блиску сме до откривање гас и нафта во Албанија

Албанскиот премиер Еди Рама денеска изјави дека компанијата „Шел“ е многу блиску до важно откритие за гас и нафта во...