Контакт

Макфакс

Артикли од Макфакс

Актуелно

Свет1 час

По нападот врз Трамп, реакции на светските лидери: „Се молиме за неговата безбедност“

Меѓународните лидери објавуваат пораки за поддршка на социјалните мрежи откако поранешниот претседател Доналд Трамп беше повреден на митинг во Пенсилванија....

Свет1 час

(Видео) Сведок од митингот на Трамп: Забележавме маж со пушка како лази на покривот

Грег, маж кој бил во близина на местото на митингот на Доналд Трамп во Батлер, Пенсилванија, за Би-би-си изјавил дека...

Свет1 час

(Видео) Снимен моментот кога беше пукано кон Трамп

Доналд Трамп беше нападнат на неговиот митинг во Пенсилванија. Додека го држел говорот, биле испукани неколку истрели. Засега не е...

Црна хроника11 часа

Србинка со повреди забележана покрај автопатот кај Демир Капија, сопругот ја исфрлил од возилото по кавга

Ужасна сцена затекнале полициските службеници во близина на патарината кај Демир Капија. Жена со повреди на телото стоела покрај десната...

Македонија12 часа

Вреди ја обвини ДУИ дека се пазарела за Кичево и Струга за да влезе во Влада, Интегративците тврдат дека е обратно

Коалицијата Вреди тврди дека ДУИ се служи со лаги, само за да креира незадоволство кај Албанците за да се спаси...