Контакт

TopSport.mk

  Артикли од TopSport.mk

  Актуелно

  Свет41 минута

  Чавушоглу: Анкара би можела да иницира нова операција во Сирија

  Турскиот министер за надворешни работи, Мевлут Чавушоглу, изјави дека Анкара ќе поведе нова воена операција на североистокот во Сирија доколку...

  Свет1 час

  Кувајтски емир го смени синот од местото министер за одбрана

  Емирот Сабах ал-Ахмад ал-Сабах денеска ги разреши својот син Насер ел-Сабах и уште еден министер во владата по нивните јавни...

  Црна хроника5 часа

  Гостиварец силувал дете на неговата невенчана сопруга

  Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против лице за кое постои основано сомнение дека извршило кривично дело pолов напад врз...

  Европа5 часа

  Туск во Загреб ќе стане претседател на Европската народна партија

  Претседателот на Европскиот совет, во заминување, Доналд Туск, ќе биде новиот претседател на Европската народна партија (ЕПП), потврди партијата во...

  Свет7 часа

  Девојче загина при уривање на мост во Франција

  Едно лице загина, а четири лица се спасени откако висечкиот мост над реката Тарн во близина на општината Мирепоа-сур-Тарн, североисточно...