Контакт

TopSport.mk

  Артикли од TopSport.mk

  Актуелно

  Македонија2 часа

  Спасовски бара избори пред есен, поради најавите на СЗО за втор бран на коронавирусот

  Техничкиот премиер Оливер Спасовски по состанокот на Советот за безбедност посочи дека институциите мора да превземат одговорност и за парламентарните...

  Македонија2 часа

  Џафери: Лидерите да најдат консензус за изборите додека трае вонредната состојба

  Претседателот на Собрание во заминување, Талат Џафери, по состанокот на Советот за безбедност кај претседателот Пендаровски, посочи дека новите 14...

  Македонија3 часа

  Пендаровски: Треба да се казнуваат сите без разлика на етничката припадност

  Претедателот на државата, Стево Пендаровски, по прогласувањето на нови 14 дена вонредна состојба, посочи дека надлежните органи мора да ги...

  Црна хроника6 часа

  Вработен во погребално во Бутел пронашол граната додека копал гроб

  Вработен во погребален сервис Бутел вчера во полицијата пријавил дека на гробиштата од црквата Св.Никола во селото Мирковци, додека копал за...

  Македонија6 часа

  На 264 лица издадени им се решенија за изолација

  Во текот на изминатото деноноќие,  на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за...