Контакт

TopSport.mk

  Артикли од TopSport.mk

  Актуелно

  Свет30 минути

  Болсонаро: Коронавирусот е како дожд, сите ќе бидат мокри на крај

  Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро, кој се зарази со коронавирус, ја спореди болеста со дождот, наведувајќи дека на крајот сите ќе...

  Свет55 минути

  Директорот на ФБИ: Најголема закана за САД е Кина

  Директорот на ФБИ, Кристофер Вреј изјави дека делата на шпионажа и кражбите на кинеската влада претставуваат најголема долгорочна закана за...

  Македонија1 час

  Регистрирани 415 прекршоци за неносење маски

  Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 415 прекршоци. Министерството...

  Македонија2 часа

  Спасовски: Уште повеќе пари кај граѓаните, домашна платежна картичка од 9.000 денари и за стечајците

  Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски на средби со граѓаните од Куманово најави дека дополнително ќе се зголеми...

  Македонија2 часа

  Сончево време со засилен ветер

  Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност, ќе дува умерен до засилен ветер, од северен и...