Контакт

TopSport.mk

  Артикли од TopSport.mk

  Актуелно

  Македонија4 минути

  (Видео) Спасовски – Палмер: Реформите најавуваат позитивна и скорешна одлука на ЕУ за почеток на преговорите

  Техничкиот премиер Оливер Спасовски, на маргините на Самитот за Западен Балкан на Европската банка за обнова и развој во Лондон,...

  Свет2 часа

  СЗО против шпекулациите: Лукот не помага против коронавирусoт

  Светската здравствена организација (СЗО) тргна во борба против шпекулациите, полувистините и дезинформациите поврзани со коронавирусот. Под мотото „Myth busters“ на...

  Македонија4 часа

  Нема информации за заразени Македонци со коронавирусот во Италија

  До овој момент нема информација за наши граѓани кои се заболени од коронавирусот во Италија, соопшти Министерството за надворешни работи...

  Европа5 часа

  ЕУ издвојува 230 милиони евра за борба против коронавирусот

  Европската Унија вети 230 милиони евра со цел да помогне во борбата против епидемијата на коровирус во време кога земја...

  Црна хроника5 часа

  Косовец внел кокаин во затворот Идризово додека бил во посета

  Основното јавно обвинителство Скопје  поднесе обвинение до Основниот кривичен суд Скопје против косовски државјанин кој се товари дека при посета...