Контакт

TopSport.mk

  Артикли од TopSport.mk

  Актуелно

  Европа60 минути

  ЕУ се договори за климатска неутралност до 2050, Полска засега се оградува

  Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, во текот на ноќта објави дека постогнат е договор за јаглеродна неутралност до 2050...

  Свет3 часа

  Околу 5,5 милиони жители на Јужен Судан се соочуваат со глад

  Сушата и поплавите во Јужен Судан предизвикаа политичка нестабилност и закана од глад за околу 5,5 милиони жители, соопшти Светската...

  Вести3 часа

  Пентагон тестира балистичка ракета

  Пентагон тестираше балистичка ракета, што е забранета со Договорот за нуклеарни боеви глави со среден дострел (ИНФ). Тестирањето било извршено...

  Македонија3 часа

  Променливо облачно време со локален дожд, а на планините снег

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд, а на планините со снег, информира УХМР. Пообилни врнежи ќе...

  Македонија3 часа

  Намалена видливост на патот кон Попова Шапка и на Стража

  Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози на повисоките и наместа влажни коловози на пониските места, информира АМСМ....