Контакт

В. Ј. / Макфакс

Артикли од В. Ј. / Макфакс

Актуелно

Свет2 часа

Амал Клуни имала клучна улога во барањето за апсење на Нетанјаху и лидерот на Хамас, пишува „Гардијан“

Адвокатката за човекови права, Амал Клуни, беше специјален советник во истрагата на Меѓународниот кривичен суд (МКС), кој бараше издавање налози...

Свет2 часа

(Видео) Илјадници луѓе на погребот на загинатиот претседател на Иран, но има и такви што ја слават неговата смрт

Почнаа обредите за погребот на иранскиот претседател Ебрахим Раиси и уште седуммина загинати во хеликоптерската несреќа, јавува Би-би-си. Првата церемонија...

Регион3 часа

Авион принудно слета на аеродромот во Мостар, нема повредени

Мостарскиот аеродром вчера соопшти дека имало принудно слетување на помал авион, при што нема повредени. „Денеска, аеродромот во Мостар ја...

Црна хроника4 часа

108 санкционирани возачи во Скопје

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на...

Скопје5 часа

Дел од неколку скопски општини без струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, ги известува граѓаните дека поради технички...