Контакт

В. Ј. / Макфакс

Артикли од В. Ј. / Макфакс

Актуелно

Македонија1 час

Чулев: Пендаровски шири лажни вести, манипулирајќи ја јавноста се обидува да се спаси од катастрофалниот пораз

Пендаровски продолжува да шири лажни вести, лично имам потпишано десетици решенија за колеги Албанци во Агенцијата за разузнавање, истакна Наќе...

Македонија2 часа

Спасовски: Кумановци најдобро знаат, со Стево имаме европска иднина, а со лажните патриоти повторна изолација

Носителот на листа за пратеници од Изборна единица 2, предводена од СДСМ и коалицијата за европска иднина, Оливер Спасовски во...

Македонија2 часа

Таравари ја претстави платформата преку спортска активност во општина Врапчиште

Кандидатот за претседател од редовите на ВЛЕН Арбен Таравари денеска на иницијатива на Форумот на млади на ВЛЕН во огранокот...

Македонија2 часа

Ванковска: ЕУ не значи совршена зона на мирот – ЕУ станува неофашистичка

Билјана Ванковска, претседателски кандидат на Левица, заедно со потпретседателот на партијата Реџеп Исмаил денес ја продолжи својата кампања со средби...

Македонија2 часа

Јакимовски: Во овие тешки времиња многу е битно кој ќе биде врховен командант

Во Прилеп го искажуваме нашиот восхит од херојството на нашите борци кои на 11 октомври 1941-та го означија почетокот на...