Контакт

В. Ј. / Макфакс

Артикли од В. Ј. / Макфакс

Актуелно

Македонија1 минута

Таравари ја претстави платформата преку спортска активност во општина Врапчиште

Кандидатот за претседател од редовите на ВЛЕН Арбен Таравари денеска на иницијатива на Форумот на млади на ВЛЕН во огранокот...

Македонија2 минути

Ванковска: ЕУ не значи совршена зона на мирот – ЕУ станува неофашистичка

Билјана Ванковска, претседателски кандидат на Левица, заедно со потпретседателот на партијата Реџеп Исмаил денес ја продолжи својата кампања со средби...

Македонија5 минути

Јакимовски: Во овие тешки времиња многу е битно кој ќе биде врховен командант

Во Прилеп го искажуваме нашиот восхит од херојството на нашите борци кои на 11 октомври 1941-та го означија почетокот на...

Свет48 минути

Италија го потврди состанокот на Г7

Италија, која претседава со Г7 потврди дека ќе одржи состанок на групата попладнево. Преку веб-страницата на италијанското претседателство соопшти дека...

Свет50 минути

Зеленски го спореди Иран со Русија

Активностите на Иран, како и руските, се закануваат да предизвикаат поголем конфликт, изјави украинскиот претседател Володимир Зеленски. Тој повика на...