Контакт

В. Ј. / Макфакс

Артикли од В. Ј. / Макфакс

Актуелно

Економија3 часа

ММФ даде зелено светло за заем од 800 милиони долари на Аргентина

Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) и го отвори патот на Аргентина да повлече 800 милиони долари за да и помогне на...

Европа3 часа

НАТО воспоставува мисија која ќе ѝ помогне и ќе ја оспособи Украина

Министрите за одбрана на НАТО денеска ќе се сретнат во Брисел на вториот ден од разговорите за официјализирање на поддршката...

Свет3 часа

Силен земјотрес на Атлантикот

Земјотрес со јачина од 6 степени според Рихтеровата скала е регистриран на Атлантикот. За среќа, нема опасност од цунами. Земјотресот...

Македонија4 часа

Променливо облачно време, претпладне со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Променливо облачно, претпладне со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на краткотрајно...

Скопје4 часа

Дел од Кисела Вода без вода

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека поради изведување на водоводен приклучок ф-200мм на ул. „Иван Козаров“ 6, прекинато водоснабдување...