Контакт

В. Ј. / Макфакс

Артикли од В. Ј. / Макфакс

Актуелно

Црна хроника3 часа

При пад од ограда, тешко повреден осуденик во Идризово

Вчера во 23.00 часот во СВР Скопје, од Казнено – поправната установа Затвор Идризово било пријавено дека осуденикот, 35-годишниот М.П....

Црна хроника3 часа

30-дневен притвор за осомничениот за убиството на војникот во Македонски Брод

Вчера полициски службеници од ОВР Македонски Брод при СВР Битола извршија спровод до Основното јавно обвинителство Кичево на 21-годишниот Д.Д....

Македонија5 часа

Мештаните со гранки и лопати го гаснеа пожарот кај Шивец во Кавадаречко, селото е спасено

Нема повеќе опасност по кавадаречкото село Шивец, изјави првиот човек на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов. За кратко...

Македонија5 часа

СДСМ обвинува за незаконски распределувања вработени во МВР и нуди бесплатна правна помош

Во државните институции ВМРО-ДПМНЕ спроведува груба партизација, обвини СДСМ, нудејќи бесплатна правна помош на сите оштетени. Пратеникот Борче Цветков вели дека...

Црна хроника6 часа

Украинец фотографирал Македонка на прозорец во Пула, таа го принудила да ги избрише фотографиите

Полицијата на Пула ја заврши кривичната истрага против 19-годишен украински државјанин осомничен за сторени кривични дела неовластено снимање и повреда...