Контакт

Актуелно

Регион29 минути

Абазовиќ: Западен Балкан може да стане нова Украина доколку остане надвор од ЕУ

Пред европарламентарците се обрати премиерот на Црна Гора, Дритан Абазовиќ. „Не смееме да гледаме на Западен Балкан како на црна...

Свет3 часа

Заврши истрагата на полицијата – Борис Џонсон казнет

Британскиот премиер, Борис Џонсон, и министерот за финансии, Риши Сунак, беа казнети затоа што се собраа во канцеларијата на Џонсон...

Македонија4 часа

76 нови случаи на Ковид-19 и три починати лица

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 1.232 тестови, а регистрирани се 76 нови случаи на...

Македонија5 часа

Ковачевски повторно воздржан за случајот со Џафери: „Во Собранието се кажуваат многу работи“

Нема коментар ниту осуда од премиерот Димитар Ковачевски за пцостите искажани од собранискиот спикер Талат Џафери. Ковачевски останува на ставот...

Свет6 часа

Талибанците им наредиja на телевизиските водителки да си ги покријат лицата

Талибанците им наредиja на новинарките во сите авганистански медиуми да ги покриваат лицата кога се појавуваат на телевизија, објавија локалните...