Контакт

Актуелно

Македонија47 минути

ДУИ: Стоп на насилните антиевропски протести на проруските сили

Синоќешните слики на насилство, напаѓајќи ги институциите и органите на редот, јасно покажуваат дека организаторите и поддржувачите на насилните протести...

Црна хроника2 часа

Се испитуваат причините за смртта на двајцата градежници во Кавадарци

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци изврши увид на лице место на локацијата каде што утринава, при извршување градежни...

Македонија2 часа

Ковачевски-Мишел: Предлогот предвидува чист македонски јазик, еднаков со останатите јазици членки на ЕУ

Премиерот Димитар Ковачевски денеска имаше средба со претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел. На средбата премиерот Димитар Ковачевски и претседателот...

Македонија2 часа

(Видео) Кузеска: Насилството го покажа вистинското лице на антиевропската коалиција ВМРО ДПМНЕ – Левица

Протестот е уставно и демократско право. Но, насилството и сликите коишто вчера ги видовме, повредени полицајци, насилници со качулки на...

Македонија3 часа

Пендаровски до Мишел: Македонскиот јазик и идентитет мора да бидат гарантирани од ЕУ

Претседателот Стево Пендаровски оствари средба со претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, кој престојува во еднодневна посета на Македонија. На...