Контакт

Актуелно

Македонија3 минути

ДУИ: Стоп на насилните антиевропски протести на проруските сили

Синоќешните слики на насилство, напаѓајќи ги институциите и органите на редот, јасно покажуваат дека организаторите и поддржувачите на насилните протести...

Македонија51 минута

Регистрирани се 293 новозаразени со коронавирус, нема починато лице

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа биле направени 1.254 тестови,...

Црна хроника1 час

Се испитуваат причините за смртта на двајцата градежници во Кавадарци

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци изврши увид на лице место на локацијата каде што утринава, при извршување градежни...

Македонија2 часа

(Видео) Кузеска: Насилството го покажа вистинското лице на антиевропската коалиција ВМРО ДПМНЕ – Левица

Протестот е уставно и демократско право. Но, насилството и сликите коишто вчера ги видовме, повредени полицајци, насилници со качулки на...

Македонија2 часа

Пендаровски до Мишел: Македонскиот јазик и идентитет мора да бидат гарантирани од ЕУ

Претседателот Стево Пендаровски оствари средба со претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, кој престојува во еднодневна посета на Македонија. На...