Контакт

Актуелно

Европа8 минути

Тереза Меј во Брисел на средба со Јункер

Британската премиерка Тереза Меј денеска во Брисел ќе се сретне со претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер. Медимите ширум светот...

Свет9 минути

Интерпол доби нов претседател

Јужнокореецот Ким Јонг-јанг е избран за нов претседател на Интерпол, јави новинската агенција „АП“. Ким ќе биде претседател до 2020...

Свет40 минути

Чавушоглу: До крај да се расветли убиството на Кашоги

Турскиот министерот за надвореши работи на Турција, Мевлут Чавушоглу изјави дека Турција не го гледа убистовото на саудискиот новинар Џамал...

Македонија4 часа

Црногорскиот министер за надворешни работи во работна посета на Македонија

Денеска и утре во работна посета на Македонија ќе престојува министерот за надворешни работи на Црна Гора, Срѓан Дармановиќ. Како...

Економија14 часа

„Југохром“ добива кредит за набавка на филтри

Денеска на владина седница одобрен е кредит во износ од 92.242.500 денари за набавка на филтри во комбинатот „Југохром“. Како што...