Контакт

Актуелно

Свет5 часа

Криминална група ограбувалa домови на познати фудбалери во Шпанија

Пет лица се уапсени поради сомневање за вмешаност во низа грабежи на познати фудбалери во Шпанија. Во рамки на операцијата...

Свет8 часа

Асанж се појави пред судот во Лондон за прашањето за екстрадиција во САД

Основачот на „Викиликс“, Џулијан Асанж, денеска се појави пред судот во Лондон во рамките на постапката за негова екстрадиција во...

Свет9 часа

Поради турската офанзива во Сирија, раселени 70.000 деца

Речиси 70.000 деца се раселени од почетокот на турската офанзива во североситочниот дел на Сирија, соопшти меѓународната хуманитарна организација „Сејв...

Регион10 часа

Рама: Нашиот пат продолжува без никаков потрес, дури и да имавме „да“, задачите се исти

Албанскиот премиер, Еди Рама, по средбата што ја одржа со претседателството на неговата Социјалистичка партија (ПС), ја обвини опозицијата дека...

Македонија11 час

Макрон набргу во Скопје и Тирана

Албанските медиуми пренесуваат дека францускиот претседател, Емануел Макрон, идниот месец ќе ги посети Северна Македонија и Албанија. Макрон на прес-конференцијата...