Контакт

Актуелно

Свет1 час

(Видео) Уапсен полицаец поради насилната смрт на Џорџ Флојд во Минеаполис

Еден од четворицата полицајци инволвирани во апсењето на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина во Минеаполис кратко време потоа, е уапсен....

Европа2 часа

(Видео) Во Украина масовна пресметка на вооружени лица поради спорна автобуска линија

Околу стотина лица учествуваа денеска во масовна пресметка во северниот украински град Бровари, која најверојатно е поврзана со правата на...

Европа3 часа

Данска и Норвешка нема да ги отворат границите кон Шведска

Скандинавските земји започнаа со олеснување на мерките, но Данска и Норвешка, без оглед на тоа, не сакаат да ги отворат...

Македонија4 часа

Седум респиратори од германско производство обезбедени во соработка со УНИЦЕФ

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска присуствуваше на примопредавањето на нови респиратори, обезбедени во соработка со Канцеларијата на УНИЦЕФ во...

Македонија6 часа

Заев: Бројките на новозаболените се последица од популизмот на Чулев и Мицкоски

Бројките на новозаболени лица, кои ги бележиме деновиве, се директна последица од неработењето, популизмот и партиското профитерство на техничкиот министер...