Контакт

Актуелно

Македонија41 минута

Пендаровски: „Рекет“ дискредитираше голем дел од нашите напори за справување со корупцијата

Случајот „Рекет“ дискредитираше голем дел од нашите напори и надежи за справување со криминалот и високата корупција. Лично, не очекував...

Македонија55 минути

Во возило кај Струмица пронајдени девет бегалци од Сирија, приведени се неколку лица

Пред два дена на локалниот пат за селото Габрово, струмичко, кај место викано Габровски водопад и на регионалниот пат Струмица...

Свет1 час

Ево Моралес доби бегалски статус во Аргентина

Поранешниот претседател на Боливија, Ево Моралес, е во Аргентина, каде што доби статус на бегалец, рече аргентинскиот министер за надворешни...

Европа2 часа

Џонсон: Нема ако, нема но – Велика Британија ја напушта ЕУ

Велика Британија ќе ја напушти Европската Унија до 31 јануари, изјави денеска премиерот Борис Џонсон по убедливата изборна победа. „Ќе...

Европа2 часа

ЕУ се договори за климатска неутралност до 2050, Полска засега се оградува

Претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, во текот на ноќта објави дека е постигнат договор за јаглеродна неутралност до 2050...