Контакт

Актуелно

Македонија45 минути

Макрон наскоро во Скопје и Тирана

Албанските медиуми пренесуваат дека францускиот претседател, Емануел Макрон идниот месец ќе ги посети Северна Македонија и Албанија. Самиот Макрон на...

Црна хроника1 час

Фудбалски натпревар во Скопје прекинат поради тепачка меѓу играчите

Делегат на фудбалскиот натпревар меѓу скопските екипи ФК „Кул здравје“ и ФК „Илинден“, кој се играл на игралиштето кај „Цементара“,...

Европа4 часа

Мигранти во Малта палеле автомобили, повреден еден полицаец

Мигранти во Малта запалиле неколку автомобили на вработени во центарот за мигранти во кој се сместени. Во протестот во кој...

Регион4 часа

100 илјади евра украдени од комбе на аеродромот во Дубровник

Сто илјади евра се украдени утрово од комбе на аеродромот во Дубровник, со кое обезбедувањето пренесувало пари на аеродромскиот фри-шоп....

Црна хроника5 часа

„Ауди“ излета од автопатот Скопје – Куманово, возачот тешко повреден

„Ауди“ излета од автопатот Скопје – Куманово, при што возачот е тешко повреден. Како што информира МВР, вчера во во...