Контакт

Актуелно

Европа16 минути

Убави вести од Италија: најмал дневен број на новозаразени во последните три месеци

Во Италија бројот на нови случаи на зараза со Ковид-19 се намалува во целата земја, вклучувајќи ја и Ломбардија, најтешко...

Македонија3 часа

Градоначалникот на Бутел во самоизолација по средба со заразената директорка на УЈП

Градоначалникот на општина Бутел, Велимир Смилевски, од вчера е во самоизолација поради средбата со директорката на УЈП, Сања Лукаревска, која е...

Македонија3 часа

Штипскиот градоначалник е против карантин, смета дека затворањето на текстилните фабрики ќе даде резултати

Како прв човек на градот и претседател на општинскиoт кризен штаб, јас сум против во Штип да се воведе карантин,...

Македонија5 часа

Спасовски негативен на коронавирус

Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, објави дека резултатите од тестот за коронавирус се негативни. „Само што ги добив резултатите од денешниот...

Македонија5 часа

Филипче: Ќе почекаме два-три дена пред да одлучиме за карантин за некои општини

Комисијата за заразни болести засега нема да предлага ставање во карантин на општините каде што има најголем број заболени од...