Контакт

Актуелно

Македонија11 минута

Османи: Една земја не дозволи заокружена одлука за старт на преговорите

Денес 27 земји – членки побараа јасно и недвосмислено Република Северна Македонија да добие нов импулс во европските интеграции за...

Регион14 минути

Медведев утре во Белград, ќе го чуваат над 5.000 полицајци

Рускиот премиер, Дмитри Медведев, утре ќе го посети Белград, а како што пренесуваат српските медиуми, ќе го чуваат над 5.000...

Македонија36 минути

Фајон: Франција игра валкана политичка игра

Европратеничката Тања Фајон вели дека Франција игра валкана политичка игра и дека кредибилитетот на Европската Унија е поткопан затоа што...

Црна хроника3 часа

Разбојник украл „бмв“, па со боксирач ги нападнал полицајците што дошле да го апсат

Скопското Основно јавно обвинителство поднесе обвинение против 29-годишен скопјанец, кој најпрвин украл „бмв“, а потоа физички ги нападнал полицајците што...

Црна хроника4 часа

Пронајдено оружје во куќа на жител на Копанце, Тетовско

Автоматска пушка, пиштол и муниција биле пронајдени во куќа на жител на тетовското село Копанце. Според информациите на МВР, вчера...