Контакт

Актуелно

Свет4 часа

Ердоган продолжи со критиките за Макрон: „Тој треба да биде подложен на испитувања“

Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, денеска повторно изрази сомнеж за менталното здравје на Емануел Макрон, еден ден откако изнесе сличен...

Македонија7 часа

Заев од партискиот Конгрес: Македонскиот идентитет е обезбеден и признат од целиот свет

Во скратен мандат, за помалку од три години постигнавме многу, на речиси сите полиња, рече претседателот на СДСМ, Зоран Заев...

Црна хроника7 часа

Две скопјанки нападнати и ограбени во Центар

Две скопјанки вчера во одделни случаи биле нападнати и ограбени во центарот на градот. Првиот случај бил пријавен во полицијата...

Македонија8 часа

Бачев испрати писмо до Трамп: Моите мисли и мислите на Македонците се со вашата победа

Во пресрет на претседателските избори во САД на 3 ноември 2020, претседателот на Единствена Македонија Јанко Бачев денес упати писмо...

Регион10 часа

На свадби и погреби во Хрватска најмногу по 30 луѓе, спортските натпревари без публика

Националниот штаб за цивилна заштита во Хрватска објави нови мерки што ќе стапат на сила во понеделник, откако денеска беа...