Контакт

Актуелно

Црна хроника7 часа

Пукање во старата чаршија, повреден турски државјанин

Синоќа, околу 23 часот, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода 30-годишниот турски државјанин М.Е.Е, со привремен престој...

Свет9 часа

(Видео) Објавена снимка од моментот кога се сруши облакодерот во Флорида

Репортерот на телевизијата „Фокс“, Енди Слејтер на „Твитер“ објави снимки од моментот кога се урна облакодерот во Сурфсајд, Флорида. Судејќи...

Регион10 часа

Делта сојот ќе стане доминантен во Грција до крајот на август

Делта сојот на Ковид-19 се очекува да стане доминантен во Грција до крајот на август, поради што населението треба да...

Европа12 часа

Паника на Евро2020, меѓу навивачите откриени заразени со новиот „делта“ сој на коронавирус

Здравствените власти во Данска ги повикаа навивачите кои присуствуваа на натпреварот на Европскиот шампионат меѓу фудбалерите на Данска и Белгија...

Македонија14 часа

Џафери ќе ги распише локалните избори на крајот на јули или почетокот на август

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, најави дека на крајот на јули или почетокот на август ќе ги распише локалните избори...