Контакт

Актуелно

Свет20 минути

Вселенскиот патријарх Вартоломеј пуштен од болница, треба да се сретне со Бајден

Американскиот архиепископ Елпидофор напиша на Твитер: „Со задоволство им соопштувам на сите дека нашиот духовен отец, Неговата Светост, штотуку е...

Европа1 час

(Видео) Ураган ја погоди Италија, има загинати, пороите уништуваат сè пред себе

Силна бура пустоши во јужна Италија втор ден по ред и однесе најмалку еден живот, поплавувајќи патишта, полиња и предизвикувајќи...

Македонија3 часа

Наутро студено и магливо, во текот на денот сонце и температури до 17 степени

Утре наутро ќе биде студено, на повеќе места со негативни температури и со услови за слаба утринска магла по одделни...

Регион4 часа

Рама: Ако Западен Балкан не може во ЕУ, нека дојде ЕУ на Балканот

Влезот на Западен Балкан во Европската Унија се чини дека е привремено замрзнат, но ако регионот не може да се...

Економија4 часа

Владата: Граѓаните не треба да стравуваат од рестрикции на струја, вклучен и вториот блок на „РЕК Битола“

Во насока на обезбедување стабилност на електроенергетскиот систем, од денеска во функција е ставен и вториот блок на РЕК Битола,...