Контакт

Актуелно

Македонија3 часа

Пендаровски за Апасиев: Мислам дека тој психопат не е со сите штом може вакви работи да постира на социјалните мрежи

Претседателот Стево Пендаровски во изјавата по Советот за безбедност на новинарско прашање даде свој коментар и за фејсбук статусот и...

Регион3 часа

Јоксимовиќ: Кога Србија ќе влезе во ЕУ, ќе мора да воведе санкции за Русија

Јадранка Јоксимовиќ – српската министерка за евроинтеграции изјави дека кога Србија ќе стане членка на ЕУ ќе мора да се...

Македонија5 часа

(Видео) Почна седницата на Советот за безбедност кај Пендаровски

Во Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија се одржува 16-та седница на Советот за безбедност. На дневен ред на...

Македонија6 часа

(Видео) Ковачки: Власта со предлогот и овозможува на Бугарија целосен диктат

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, оценува дека власта ја лажеше македонската јавност во врска со Предлогот...

Црна хроника6 часа

Кичевец загина откако автомобилот во кој се превезувал излетал од пат

Денеска во раните утрински часови односно во 01.30 часот во Плициската станица Кичево било пријавено дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево,...