Контакт

Актуелно

Македонија3 минути

Градоначалникот на Гази Баба пријавил дека некој сакал да го удри со „ауди“, полицијата во акција

Градоначалникот на општината Гази Баба, Бобан Стефковски во МВР пријавил дека лице со автомобил „ауди“ се обидело да удри во...

Македонија24 минути

Груевски за Антонијо Милошоски: Пред секој нов лидер го напаѓа претходниот за да се истакне – таков бил и ќе остане

Експремиерот Никола Груевски се огласи со коментар по вчерашната прес-конференција на пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски кој рече...

Црна хроника2 часа

Се пукало, се удирале со стаклени и дрвени предмети: масовна тепачка во Гостиварско

Полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар, денеска, околу 4.30 часот, ги лишиле од слобода С....

Македонија2 часа

Агенцијата за храна со потврда за забранетите пиперки во Хрватска: Ако пратката се врати, ќе биде уништена

Агенцијата за храна и ветеринарство, вчера, преку апликацијата RASFF Window од Системот за предупредување за небезбедна храна на Европската Унија...

Македонија4 часа

Лога: Без закон за конфискација на имот во граѓанска постапка не може да имаме борба против корупцијата и криминалот

Министерот за правда, Кренар Лога, присуствуваше на последниот состанок на работната група, која го подготвува новиот закон за конфискација на...