Контакт

Актуелно

Регион4 часа

Вучиќ: Од 94 милиони евра за гасоводот Србија-Бугарија, 50 милиони се подарок од Европската Унија

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, денеска изјави дека од 94 милиони евра колку што чинат изградбата на гасоводот Србија-Бугарија, односно...

Свет4 часа

Украинскиот парламент ги повика земјите од ЕУ да ги отворат пристапните преговори на самитот во петок

Украинските претставници ги повикаа земјите-членки на ЕУ да го одобрат отворањето на пристапните преговори со Украина на самитот во петок,...

Свет4 часа

Нетанјаху му се заблагодари на Бајден за ветото во ОН

„Навистина ја ценам правилната позиција што ја зазедоа Соединетите држави во Советот за безбедност на ОН“, рече Бенјамин Нетанјаху. „И...

Регион4 часа

Силен земјотрес во Романија

Романија попладнево ја погоди земјотрес со јачина од четири степени според Рихтеровата скала, јавува Европскиот медитерански сеизмолошки институт. Земјотресот се...

Свет6 часа

Воспитувачи, тренери, функционери: уапсени 80 лица за злоставување на деца во Франција

Во Франција оваа недела беа уапсени 80 мажи осомничени за злоупотреба на деца, во голема акција при која беше откриено...