Контакт

Актуелно

Свет9 часа

Трамп за повлекувањето на Бајден: Камала Харис ќе биде полесна за пораз

Во телефонски разговор со „Си-ен-ен“ неколку минути откако претседателот Џо Бајден го објави повлекувањето од претседателската трката, поранешниот претседател и...

Македонија10 часа

„Паркови“ го демантира ЛДП: Нерасчистените локации што ги посочуваат се надлежност на Кисела Вода, останатите ги одржуваме

По реакциите на ЛДП за неискосената трева и оставените искршени дрвја и гранки низ Скопје, Јавното претпријатие  „Паркови зеленило“ ги...

Црна хроника12 часа

Во болница возачот на автобусот на ЈСП што вчера се запали кај Железничка станица, вдишал чад

Возачот на автобусот што вчера се запали во Транспортниот центар Скопје, кај Железничката станица вдишал чад и бил бил пренесен...

Црна хроника13 часа

Кривични против двајца тетовци, полицијата на почеток на месецов во автомобил им најде марихуана

Скопската полиција поднесе кривични пријави против двајца тетовци фатени со марихуана во автомобилот на почетокот на месецов. „СВР Скопје поднесе...

Црна хроника13 часа

На таван од семејна куќа во Ѓорче пронајдени автоматска пушка, муниција и рачна бомба

Скопјанец пријавил во полиција дека во семејна куќа во Ѓорче Петров нашол пушка, муниција за неа и рачна бомба. Оружјето...