Контакт

Актуелно

Свет13 минути

Токио сака мировен договор со Москва

Јапонската влада ќе продолжи да води политика за решавање на територијалното прашање и склучување мировен договор со Русија и покрај...

Свет47 минути

Тајван го лансира првиот ТВ-канал на англиски јазик: Приказните за нас треба да се споделат со светот

Тајван денеска го лансираше својот прв телевизиски канал за вести, начин на живот и забава на англиски јазик. Телевизискиот канал...

Црна хроника48 минути

Кривична пријава за велешанец, кој со фалсификувани пари купувал мобилни телефони

Единицата за економски и компјутерски криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.И.(37) од Велес, за сторено кривично дело...

Европа1 час

Уапсена албанска банда во Британија која киднапирала човек и барала откуп од 400.000 фунти

Британската полиција уапсила албанска банда која киднапирала 30-годишен маж и барала откуп од 400.000 фунти, а Албанците ја тепале и...

Европа1 час

Аналитичари: Путин ќе ја интензивира војната во Украина

Путин ќе оди на заострување на војната и нуклеарната закана во Украина, но сепак треба да видиме дали се можни...