Контакт

Актуелно

Македонија1 минута

(Видео) Костовски: Мицкоски вчера беше подготвен да ја втурне целата држава во конфликт

„Целата јавност вчера виде обид за крваво сценарио во режија на Христијан Мицкоски и неговите коалициски партнери Левица и Алијанса....

Македонија2 часа

(Видео) Тројца полицајци се повредени, а пет лица се приведени за време на вчерашниот протест во Скопје

Тројца полициски службеници се повредени, а пет лица се приведени за време на вчерашниот јавен собир на подрачјето на СВР...

Црна хроника3 часа

Детали за убиството во Струмица: Расправија за паркинг-место причина за тепачката

Основното јавно обвинителство Струмица спроведе истрага против три лица – двајца мажи и една жена, за убиството на 22-годишното момче...

Свет3 часа

Жена избодена до смрт на политички фестивал во Шведска

Една жена е избодена до смрт на шведскиот остров Готланд за време на годишен политички фестивал пред општите избори за...

Свет4 часа

Напад со експлозив на затвор во Нигерија, побегнале стотина затвореници

Стотина осуденици побегнале од затвор во Нигерија откако, според сомнежите, припадници на Боко харам извеле напад со експлозив на затворот,...