Контакт

Актуелно

Регион21 минута

Вучиќ: Направија се за да ја уништат Србија, но ќе победиме

Направија се за да ја уништат Србија. Србија ќе победи, изјави српскиот претседател Александар Вучиќ во видео објавено на Инстаграм....

Свет2 часа

Фицо победи на парламентарните избори во Словачка

Словачкиот левичар и поранешен премиер Роберт Фицо победи на парламентарните избори во Словачка. Тој ќе мора да ги придобие сојузниците...

Свет2 часа

Белгиската католичка црква под сомнеж за злоупотреба на лични податоци

Белгиската Управа за заштита на податоци се сомнева дека Католичката црква во Белгија ја крши европската Општа регулатива за заштита...

Регион2 часа

Септември најтопол во последните 90 години

Месецот септември 2023 година е еден од најтоплите во последните 90 години, се вели во извештајот на Националниот институт за...

Македонија2 часа

Времето денеска сончево и топло

Времето денеска ќе биде сончево со мала, а претежно во северните делови со умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен...