Контакт

Актуелно

Македонија7 часа

Европскиoт фронт нема да гласа за новата влада

Европскиот фронт ја напушти седницата за избор на нова влада и нема да учествува во гласањето. Зијадин Села на прес-конференција...

Македонија10 часа

Удираат громови на секои 10 секунди – невреме со силен дожд, грмотевици и град го зафати Скопје

Невреме проследено со силен дожд, град и електрични празнења го зафати Скопје. Гром предмалку удри во oколината на Градскиот парк...

Македонија11 часа

(Видео) Муцунски: Да ги исполниме стратешките цели и да ги одбраниме идентитетските прашања

Идниот министер за надворешни работи во новата Влада, Тимчо Муцунски порача дека треба да се исполнат стратешките цели и да...

Македонија12 часа

Невреме со силен дожд и град го зафати Тетово

Невреме проследено со интензивни врнежи од дожд и град попладнево го зафати Тетово. Според инормациите од терен, улиците се полни...

Црна хроника13 часа

Работник се повредил при работа на патот Гостивар-Кичево, приведено е едно лице за случајот

Дваесет и деветгодишниот Р.Н., од гостиварски Стар Балин Дол бил хоспитализиран со тешки повреди во текот на вчерашниот ден. Според...