Контакт

Актуелно

Регион41 минута

Силно невреме ја зафати Грција, громовите предизвикаа нови пожари

Северот на Грција денеска го зафати невреме пропратено со грмежи, а удари од гром предизвикаа нови пожари. По силното невреме,...

Македонија50 минути

Средба на претседателката Сиљановска Давкова со претставници на Обединетата Македонска Дијаспора

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска, во Вила Билјана во Охрид, ги прими Мето Колоски и Гордан Јорданов од Обединетата Македонска...

Македонија53 минути

Мицкоски: Започнуваме со изградба на нова детска градинка во Гази Баба во која ќе бидат згрижени над 60 дечиња

Премиерот Христијан Мицкоски присуствува на поставување на камен темелник за изградба на комплетно нова детска градинка во населено место Трубарево,...

Македонија57 минути

Состојба со пожарите на отворен простор до 13:00 часот

Центарот за управување со кризи направи пресек за состојбата со пожарите на отворен простор до 13 часот денеска. РЦУК –...

Македонија2 часа

(Фото) Благодарници и подароци за храбрите пилоти од Србија, Хрватска, Словенија, Романија и Црна Гора кои нѝ помагаат во гасење на пожарите

Благодарници и подароци добија храбрите пилоти од регионот кои нѝ помагаат при гасење на пожарите. На храбрите пилоти од Романија,...