Контакт

Актуелно

Македонија11 минути

(Фото) Мицкоски на средба со амбасадорот на Народна Република Кина, Џанг Ѕуо

Премиерот на Македонија, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со амбасадорот на Народна Република Кина, Џанг Ѕуо. „Денес остварив средба со...

Македонија30 минути

(Фото) Благодарници и подароци за храбрите пилоти од Србија, Хрватска, Словенија, Романија и Црна Гора кои нѝ помагаат во гасење на пожарите

Благодарници и подароци добија храбрите пилоти од регионот кои нѝ помагаат при гасење на пожарите. На храбрите пилоти од Романија,...

Црна хроника1 час

Во тепачка на деца се вклучиле и возрасни, ОЈО Струга поднесе обвинение за пет лица

Основното јавно обвинителство Струга поднесе Обвинителен предлог против пет лица за кривично дело – Учество во тепачка од член 132...

Свет3 часа

Сонувал дека му ја ограбуваат куќата, посегнал по пиштол и си пукал во ногата

Лошите соништа можат да не вознемират, да предизвикаат непријатност или вознемиреност, а можете ли да замислите низ што поминал Марк...

Свет5 часа

Блинкен: На ​​Иран му требаат до две недели да произведе материјал за нуклеарно оружје

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен предупреди дека на Иран му требаат една до две недели за да произведе доволно материјал...