Контакт

Актуелно

Македонија41 минута

Поранешниот претседател Иванов на Светскиот форум за демократија во Берлин

Поранешниот претседател на Република Македонија д-р Ѓорге Иванов учествуваше на Светскиот форум за демократија во Берлин. На настанот кој се...

Македонија47 минути

СДСМ: Обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, а пратениците на ДПМНЕ блокираат закони за вработените во МВР

Додека надвор од Собранието обезбедувањето на Мицкоски тепа полицајци, внатре, пратениците на ДПМНЕ блокираат закони со кои се овозможува решавање...

Македонија2 часа

Времето ќе биде сончево со мала локална облачност

Сончево со мала локална облачност која кон крајот на денот ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од...

Скопје2 часа

Дел од Скопје без вода и струја

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира дека, поради технички зафати во електро дистрибутивната мрежа, без електрична...

Македонија11 часа

(Видео) Ковачевски од Бутел: Веќе од наредниот месец минималната плата ќе биде над 22.500 денари

Вашето масовно присуство вечерва покажува дека СДСМ е подготвен и оди на двојна победа и на претседателските и на парламентарните...