Контакт

Актуелно

Свет6 часа

Телото на Навални предадено на мајка му

Телото на водечкиот руски опозициски лидер Алексеј Навални е вратено на неговата мајка, изјави неговата портпаролка. Оваа информација доаѓа откако...

Црна хроника7 часа

Искршил обложувачница во Чаир, се заканувал со оружје и одзел пари од вработениот, МВР го расчистува случајот

Обложувачница од Чаир пријавила дека синоќа вооружено лице се заканувало, искршило дел од инвентарот и одзело пари од вработениот. „На...

Свет8 часа

Две години од руската инвазија на Украина: Борбата продолжува

Втората годишнина од руската инвазија врз Украина во цел свет се одбележува со комеморации, демонстрации и политички дебати. По повод втората...

Македонија8 часа

Кривична пријава за скопјанец фатен со пиротехника пред Нова година во Кичево

Полицијата од Кичево поднесе кривична пријава против 57-годишен скопјанец оти во декември минатата година го фатиле со пиротехнички средства во...

Свет15 часа

Судот пресече: Трамп ќе плати над 454 милиони долари во случајот за измама во Њујорк

Судија од Њујорк му нареди на Доналд Трамп да плати повеќе од 454 милиони долари откако беше прогласен за виновен...