Контакт

Актуелно

Македонија18 минути

Ковачевски: Дојде време кога Универзалната сала се враќа на скопјани, во време на ВМРО ДПМНЕ, беше оставена на забот на времето

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Димитар Ковачевски денеска ја посети Универзалната сала, каде што се разговараше за процесот кој...

Македонија59 минути

Ковачевски не откри со кого преговара за листите: Се работи за партии коишто се во владината коалиција со СДСМ

Поранешниот премиер Димитар Ковачевски кажа дека СДСМ ќе има кандидатски листи во сите изборни единици. „Ние веќе имаме разговори со...

Македонија1 час

Петличковски: Добив меил со листа каде претседателот беше друг, министерот рече дека е техничка грешка

Претседателот на Комисијата за заразни болести, Александар Петличковски кажа дека добил меил со листа на имиња на којашто претседателот бил...

Македонија2 часа

Украинското знаме подигнато пред Министерството за одбрана

Утрово пред Министерството за одбрана беше подигнато украинското знаме во знак на поддршка за одбраната на територијалниот интегритет и суверенитет...

Свет3 часа

Пораст на насилството во Европа? Франција најопасна земја во Европа, Македонија на 13 место

Истражувачката компанија „Нумбео“ објави податоци поврзани со порастот на насилството во Европа и светот и откри кои земји се најбезбедни....