Контакт

Најново

Daily news1 недела

(Видео) Ивановска: „Тоа е тој ‘опел’“

По увидот на црвениот „опел“ во складот кај Миладиновци, адвокатката на оштетените, Дафинка Ивановска, рече дека спорните прашања што ги...

Daily news4 недели

Почнува судењето за крвавиот четврток за Чавков и пратениците на ВМРО-ДПМНЕ

Во кривичниот суд во Скопје денеска почнува судењето за настаните од крвавиот четврток во 2017 година. На обвинителна клупа за...

Daily news2 месеци

Од есен нови правила во виенското метро: „Смрдливите“ јадења се строго забранети

Виенските власти планираат да ги забранат „смрдливите“ јадења во возовите на подземната железница. Од септември, „смрдливите“ јадења, меѓу кои е...

Daily news4 месеци

СРАМОТА! – Вечер на раскажување квир-приказни

И годинава во Скопје по 6 пат се одржува „Викендот на гордоста Скопје 2018“ – СРАМОТА! – Вечер на раскажување квир-приказни.  Настанот...

Daily news4 месеци

Димитров бара мудрост и нерви пред средбата со Коѕијас

„Пуштајте ми ве молам мудрост и нерви“ напиша министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на својот фејсбук-профил пред да отпатува...