Контакт

Актуелно

Свет19 минути

Столтенберг ги повика сојузниците да ги укинат ограничувањата за употреба на оружје од страна на Украина против Русија

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг ги повика сојузниците да ги укинат ограничувањата за употреба на оружје од страна на...

Македонија27 минути

Сиљановска Давкова во Рим се сретна со претставници на македонската дијаспора

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова за време на престојот во Рим, остварила средба со претставници на македонската дијаспора и на италијанско-македонската...

Македонија2 часа

Ниските цени на доматите ги натераа на протест земјоделците од струмичко Просениково

Земјоделците од струмичкото село Просениково одржаа протест пред селото поради ниските откупни цени на доматите кои секојдневно паѓаат поради прекупците....

Регион2 часа

Вучиќ: Најмногу вложив во односите со нашите браќа Македонци, ме погоди што Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија Александар Вучиќ при синоќешното гостување на ТВ Прва го коментираше гласањето на резолуцијата за Сребреница, но и...

Сервисни информации3 часа

Претпладне сончево и топло, попладне со пороен дожд и грмежи наместа во форма на невреме

Претпладне сончево и топло со променлива облачност која ќе се зголемува. Од пладневните часови, попладне и преку ноќта ќе биде...