Контакт

Актуелно

Европа1 час

(Видео) Загина едниот од пилотите на борбените авиони кои се судрија во Германија

Еден пилот загина откако два германски борбени авиони денеска се судрија во североисточна Германија, јави телевизијата „Н-ТВ“, додека пилотот на...

Македонија2 часа

УХМР: До среда времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи

Времето утре пртепладне ќе биде сончево со умерена облачност, а попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма...

Спорт2 часа

Тенисерка со 8 прсти ќе игра на Вимблдон: За мене не постојат граници!

Легендарниот тениски гренд-слем турнир Вимблдон ќе се игра од 1. до 14. јули годинава, а посебна ѕвезда на турнирот ќе...

Црна хроника3 часа

Две лица се обиделе да запалат кафуле во Лисиче

Синоќа во 22 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред кафе бар на улицата „Горно Лисиче“ во Скопје две...

Македонија4 часа

Синдикатот на културните работници се закани со генерален штрајк ако не им бидат прифатени барањата

Синдикатот на културните работници на Северна Македонија се закани со генерален штрајк, кој ќе почне на 1.10.2019 година, ако не...