Контакт

Актуелно

Македонија1 час

Заев се сретна со Хан и Столтенберг: Поддршка за интеграциите во ЕУ и НАТО

Претседателот на Владата, Зоран Заев, придружуван од заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања и за координација со економските ресори,...

Македонија1 час

Арсовски: Градот Скопје ќе вработува 700 партиски војници во ЈСП и Комунална

Мега скандал е што во изборна година Градот Скопје и Петре Шилегов носат планови за вработување на над 700 партиски...

Регион2 часа

(Видео) Автобус полн со војници удри во камион, па се заби во куќа

Автобус полн со војници се удри со камион, по што се заби во куќа во Ѓаково, Хрватска. Несреќата се случила...

Македонија3 часа

Утре обилни врнежи на дожд и снег

Утре нашето подрачје ќе потпадне под влијание на нов студен и влажен бран, кој ќе услови врнежи претежно од снег,...

Економија3 часа

Најскапиот дом во Америка купен за 238 милиони долари

Основачот на фондот Citadel, милијардерот Кен Грифин,  купил пентхаус на Менхетен за околу 238 милиони долари, што е нова рекордна...